Ски турнир „Дипломати и приятели” в Банско отличи като най-добър скиор чешкият посланик

skiing001Посланикът на Чешката република Павел Вацек спечели преходната купа на министъра на външните работи Кристиан Вигенин на петия ски турнир „Дипломати и приятели” в първия ден на уикенда в Банско. Посланик Вацек триумфира в групата на дипломатите над 50 години, като времето му бе и най-бързото от всички. Втори в тази категория бе посланикът на Германия Матиас Хьопфнер, а над 55 г. пръв е посланикът на Австрия Герхард Рейвегер.  Вицепремиерът и министър на правосъдието Зинаида Златанова зае трето място в своята категория, след като измина трасето за 38.06 секунди. При дамите от дипломатическия корпус победата е за Паула Хопхнер от посолството на Германия, а втора финишира Йозефина Пепаркова от посолството на Чешката република. В турнира на писта „Шилигарника”, организиран от Българска федерация ски, Община Банско и „Юлен” АД, взеха участие над 60 посланици и дипломати от чуждите мисии, акредитирани в България, служители на Министерство на външните работи и други приятели и любители на спорта.

По регламент всички караха гигантски слалом в два манша, като за крайното класиране се взимаше по-доброто време от двете спускания. Състезателите бяха разделени в няколко категории, като за поредна година в надпреварата се включиха жени-дипломати и деца.