Българска литература в Салона на книгата на Балканите в Париж

Срещи с български писатели и книги ще зарадват сънародниците ни в Париж на Салона на книгата на Балканите във френската столица този петък и събота, 28 и 29 ноември. Асоциация АРТАВЕНИР е организирала истински литературен празник на своя щанд.

На 28 ноември го започва Иван Пастухов с романа му „Извън рамките“, в който поставя на фокус ограниченията, страха от миналото, надеждата и духа на свободата. Неговото пътуване от България до Париж, Нова Зеландия, Индия и обратно, претворено в книга, очаква нови приятели от 17:00 часа.

Час по-късно, в 18:00, психоложката Велина Негованска ще сподели знания за тревожността, паническите атаки и преодоляването на страха от летене, дали повод да напише двете си книги: „Surmonter les crises de panique – Guide pratique pour mieux maîtriser les tempêtes liées à l’anxiété“ и съвместната с Xavier Tytelman „Je n’ai plus peur de l’avion ! Tous les outils pour un vol tranquille“.

А тази събота си е направо за запазване! От 14:00 часа обичаният писател Димо Райков ще представи „Моето лудо олимпийско лято“, вдъхновено от човешките истории на парижките олимпийски гри през лятото на 2024. Живеещият във Франция от години писател не крие в най-новата си книга своите чувства към града, който се усмихва, вибрира и обгръща света с надежда и човечност.

Димо Райков

След автографите на Димо Райков от 15:00 часа може да се срещнете и с Деница Минева – авторка на красиви детски книжки на френски, които помагат на децата да откриват света чрез цветни истории.

А в 16:00 часа топъл-топъл от печатницата, на няма и месец, ще може да видите и романът „Авеню Версай“ от писателката и дипломат Деметра Дулева. Плътна психологическа проза, в която любовта не е розово облаче над Париж, а дълбока река, която тече през живота на нейните герои подобно на Сена през града, и ги белязва за цял живот. Така, както ковид-19 беляза света завинаги.

Деметра Дулева

Асоциация АРТАВЕНИР за трета поредна година организира единственият български щанд на Салона. А нейното красиво лице Йорданка Костадинова е подготвила за щанда ѝ още десетки книги на съвременни писатели с различна тематика и жанрове.

Сред тях ще бъдат и няколко мои книги: романите ми „Време. Кръв. Пясък.“, „Свети Никола от Залива на подковата“, „Платното на Пенелопа“ и стихосбирката „Кръстопът на тишината“.

Спомен от пролетен Париж с Йпрданка Костадинова (в червено), поетесата Офелия Крумова, писателя Димо Райков и един млад българин, който живее в Париж

Салонът на книгата на Балканите очаква българите в Париж на адрес: INALCO, 65 rue des Grands Moulins, 75013

Ах, Парииижжжж….

Не пропускайте още:

Всички публикации в рубрика КНИГИ

Всички публикации в рубрика ПОЕЗИЯ

Онлайн книжарницата KeePReading

Може да харесате още...

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.