Двама братя от Пловдив със злато и сребро от Национална купа Пазарджик по карате шинкиокушин

Въпреки че игра в една възрастова група над неговата, пловдивчанинът Преслав Николов спечели първо място по шинкиокушин карате в Национална купа Пазарджик. Брат му, Ноел, се размина на косъм със златото и спечели сребърен медал.

Състезанието по Карате Шинкиокушин включи 131 деца до 12 години и кадети до 16, които тренират в 17 клуба в цялата страна.
След броени дни златният медалист Преслав ще навърши 13, той се състезава за първи път за кадетите (в категория до 60 кг.) и е изключително щастлив от постижението си.
Златни медалисти в различните категории още са: при деца до 12 години Атанас Чернев – до 38кг.; Стойчо Силямов – до 49кг.; Александър Обрешков – +49кг.; Никол Харизанова – до 43кг. При кадетите освен Преслав, златото в категория до 50 кг. спечели Александър Костадинов.
Титлата за най-техничен състезател за момичета до 12 години спечели Никол Харизанова.
От F2F TV – успех на победителите, а и на всички, които учстваха в шинкиокушин състезанието в Пазарджик 🙂