Благотворителен мач на ветерани с 3 500 лв. за футболиста от близкото минало Руси Пенчев

mach1Истински спектакъл изнесоха ветераните на „Локомотив” (Дряново) и „Янтра” (Габрово) на дряновския стадион  в подкрепа на футболиста от близкото минало Руси Пенчев. Мачът завърши наравно – 1:1, като резултата откриха домакините с гол на Тихомир Вуцов в 10-та минута, а 15 минути преди края гостите изравниха от дузпа с точното попадение на Момчил Кинов.
Благотворителната среща между легендите на двата отбора се състоя по инициатива на Николай Дончев, капитан на ветераните от Дряново и Тодор Георгиев, познат като диджей Теди Джорджо. 3500 лева бяха събрани преди и по време на мача, които ще бъдат предоставени на Руси Пенчев за долекуване и за допълнителни задължителни манипулации, които финансово са непосилни за него. Своя финансов принос за каузата дадоха както много фирми от региона, така и зрителите, сред които имаше гости от Габрово, Велико Търново, Трявна и Севлиево. Всички получиха сърдечното “благодаря” от Руси Пенчев, който трудно сдържаше вълнението си.
Гости на инициативата бяха президента на БФФ Валентин Михов, легендата на ЦСКА Иван Зафиров, Димитър Ларгов – капитан на националния отбор от близкото минало, кметовете на община Дряново д-р Иван Николов и на община Трявна Драгомир Николов и много спортни деятели. Поздравителни адреси за Руси Пенчев пристигнаха от легендарния вратар на националите от САЩ’94 Пламен Николов и от Станислав Генчев, които са започнали футболната си кариера от дряновския стадион.
На зеления килим от отбора на домакините, водени от старши треньора Емил Деков, излязоха Николай Дончев, Димитър Методиев, Иван Шипкалиев, Иван Василев, Стойчо Ганчев, Кирил Мутафчийски, Тихомир Вуцов, Валентин Кунчев, Цветан Ваньов, Светослав Райков, Илия Илиев – Шопа, Тодор Георгиев, Мариан Пенчев, Светослав Стефанов, Светлин Маринчев, Тихомир Валентинов, Велизар Лазаров, Руси Коев, Ивайло Иванов и Мехмед Ибраимов – Пелето. За каузата играха и габровските ветерани Стефан Панков, Петър Стаменов, Васил Станев, Вальо Нанков, Петър Тишков, Алеко и Никос Тасос, Михаил Михалев – Матето, Веско Ганчев, Петър Станев, Момчил Кинов, Пламен Тотев, Михаил Ангелов, Георги Павлов – треньор и капитан на отбора.
Двубоя бе ръководен от международните рефери Антон Генов, Николай Петров и Йосиф Ронков, четвърти съдия беше Пламен Обрешков, наблюдаващ съдия – Тихомир Боболов и дежурен делегат от ЗС на БФС – В. Търново – Страцимир Тинчев.

източник:  прес-аташе на ФК Локомотив Дряново